Wydarzenia

teatr PNW (1)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To święto dla miłośników książek i czytania. W naszej szkolnej bibliotece też obchodziliśmy uroczyście ten dzień. Przygotowaliśmy odświętny wystrój, była gazetka informacyjna o Andersenie i jego utworach, odbyły się lekcje biblioteczne na temat baśni duńskiego autora. Dużą atrakcją dla uczniów był zorganizowany, jak co roku o tej porze, Wiosenny Kiermasz Książki. Można było podczas przerw i wolnych chwil przeglądać ciekawe pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży. To co nas szczególnie zainteresowało można było kupić w promocyjnej cenie i wzbogacić swoją domową biblioteczkę. Siła książek jest wprost niezwykła! Badania naukowe potwierdzają, że czytanie ma same zalety. Dlatego przy każdej okazji promujemy czytelnictwo i zachęcamy do kupowania książek – czytanie to sama przyjemność.

 

 

 

teatr pnw

 

biblioteka

Zostajemy czytelnikami biblioteki szkolnej.
26 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Imprezę czytelniczą przygotowali bibliotekarze z pomocą uczniów klasy III:
Sary, Emilki, Adasia i Michała, którzy wcielili się w postaci Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królową Książkę. Pierwszaki stały się czytelnikami biblioteki szkolnej i zostały wprowadzone w ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK , który będą teraz odkrywali sami w książkach z naszej biblioteki. Złożyli ślubowanie, poznali „prośby książki” i wypożyczyli pierwsze książeczki. Były konkursy, zagadki ,w których bezkonkurencyjny był Tolek, dyplomy, drobne słodkie upominki i oczywiście wspaniała zabawa. Grono czytelników biblioteki powiększyło się o uczniów I klasy, mamy nadzieję, że będą wspaniali i aktywni w każdej dziedzinie naszej działalności.
Rodzice czytają dzieciom
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też nasza szkoła,  popierając ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” zapoczątkowała serię spotkań „Rodzice czytają dzieciom”. Do tego przedsięwzięcia  bardzo chętnie przyłączyło się wiele mam uczniów klas I – III. Rodzice czytali książkę pt „Tajemnice biblioteki”. Jak na początek, akcja była bardzo udana, a dzieci zadowolone. W drugim semestrze nauki szkolnej codziennie czytać uczniom klas I – VI będą nauczyciele.

Szczególne podziękowanie dla czytających mam: p. Szemaindzie, Gaweł, Cicheckiej, Krawczyk, Kochman, Sulikowskiej i Jawnej.

Biblioteka PNWwydarzenia

Biblioteka PNW wydarzenia 1 Biblioteka PNW wydarzenia 2 Biblioteka PNW wydarzenia 3 Biblioteka PNW wydarzenia 4 Biblioteka PNW wydarzenia 5 Biblioteka PNW wydarzenia 6 Biblioteka PNW wydarzenia 9Biblioteka PNW wydarzenia 8