Szkolny konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Czy wiecie, że każdego roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku? Nasi uczniowie to wiedzą i na dodatek hucznie obchodzą to święto.
Właśnie dziś wszystkie klasy przystąpiły do konkursu wiedzy o języku polskim, który zorganizowała nasza nauczycielka języka polskiego pani mgr Patrycja Luboch. Konkurs sprawdzał wiedzę z polskiej gramatyki, ortografii, ale także literatury. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII.
Tytuł Mistrza Języka Polskiego w klasie IV otrzymało aż trzech uczniów: Szymon Tyszecki, Julian Podstawka oraz Anatol Cichoń. Wicemistrzem Języka Polskiego klasy IV została Małgorzata Kochman, której brakło tylko jednego punktu do mistrzostwa.
Tytuł Mistrza Języka Polskiego w klasie V otrzymała Marta Jasiówka, a Wicemistrza — Pola Daszkiewicz. Warto podkreślić, że Marta Jasiówka została również Szkolnym Mistrzem Języka Polskiego, a więc uzyskała najwięcej punktów ze wszystkich uczniów klas IV-VIII.
Tytuł Mistrza Języka Polskiego w klasie VI otrzymali ex aequo Dawid Zmarzlik i Adam Daszkiewicz, natomiast Emilia Labusga i Szymon Pietruszka zostali Wicemistrzami.
W klasie VIII klasowym Mistrzem Języka Polskiego został Aleksander Krawczyk, a wicemistrzostwo objął Dawid Lakwa.
Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego, pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.
Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom i mamy nadzieję, że teraz język polski już przed nikim nie skrywa żadnych tajemnic, a jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.
mgr Patrycja Luboch