Nocne szkolne przygody

6 marca 2020 roku uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią mgr Patrycją Luboch przeżyli niesamowitą przygodę w postaci szkolnej nocki! Ostatni raz takie spotkanie obecna VI klasa miała 3 lata temu, więc emocje sięgały zenitu, a uśmiechy z twarzy nie schodziły już od samego rana.

Kilka minut po 19:00 w komplecie pojawiliśmy się w szkole, aby przygotować swoje miejsca do spania. Każdy uczeń był odpowiedzialny za swoje miejsce, w myśl powiedzenia „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” :)

Swoją nockę rozpoczęliśmy od wspólnego quizu z wiedzy ogólnej, w której to drużyny musiały się wykazać wiedzą nie tylko szkolną, ale z życia codziennego, sportowego czy nawet modowego. Mistrzami okazała się drużyna „Elbląg”, ale „Majstry Zyli” i „Królowe Życia” deptali im po piętach. Po emocjonującej rozgrywce przyszedł czas na kolację, czyli to, co uczniowie lubią najbardziej – pizzę. W programie pojawiły się dodatkowe atrakcje w postaci karaoke, sportowych rozgrywek czy seansu filmowego. Uczniowie przygotowali także piżamowe przebrania czy kącik SPA.

Po godzinie 22 wybraliśmy się na nocny spacer po bliższej i dalszej okolicy. Pani Patrycja myślała, że to sprytny pomysł na to, aby jej podopieczni szybciutko poszli spać, ale jak bardzo się pomyliła :) Prawdziwa integracja rozpoczęła się właśnie teraz – był czas na śmiech, zabawę, żarty i wspólne psoty. W wersji dla rodziców to zdanie brzmi: Wszyscy grzecznie poszliśmy spać. O dziwo, nocne harce nie spowodowały porannego rozleniwienia i o ósmej rano cała drużyna była zwarta i gotowa do porządków. Chodzą słuchy, że niektórzy panowie zamiatali salę gimnastyczną już o piątej rano! Około godziny 9:00 wszyscy zadowoleni, choć niezbyt wyspani, wróciliśmy do swoich domów, w których (ale to domysły tylko pani wychowawczyni) odespaliśmy ten wieczór (i noc) pełnych szaleństw.

Mamy nadzieję na szybką powtórkę, bo okazało się, że nie taka szkoła straszna w nocy, jak mówią :)

Dziękujemy pani Dyrektor za umożliwienie nam spędzenia nocy w szkole (i znoszenia naszej obecności), a także Radzie Rodziców za pomoc.

mgr Patrycja Luboch