Międzygminny Konkurs Pięknego Pisania

29 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VII edycji Międzygminnego Konkursu Pięknego Pisania, którego organizatorami są Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polskiej Nowej Wsi oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Komprachcicach. Patronat honorowy konkursu objęło Starostwo Opolskie, które jest również fundatorem nagród.
W tym roku obchodzimy wielkie święto naszej ojczyzny, naszego narodu – stulecie odzyskania niepodległości. Pragnęliśmy dołączyć się do wszystkich działań związanych z obchodami tego święta, więc tegoroczna edycja konkursu przebiegła wokół tematu niepodległości, polskości i wolności. Uczestnicy mieli do wyboru cztery tematy prac:
W tym roku trafiło do nas aż 14 prac i komisja miała twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić wśród nich te najlepsze.
W ocenie prac brane pod uwagę były różne kryteria: treść, forma, rozwinięcie tematu, bezbłędność, ale także estetyka i staranność pisma.
Pierwsze miejsce zajęli Aleksander Krawczyk z PSP im. Janusza Korczaka w Polskiej Nowej Wsi oraz Wiktoria Garbiec z PSP w Domecku. Na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Skrzipczyk z PSP w Domecku, a trzecie miejsce na podium udało się wywalczyć Kindze Dolipskiej z PSP w Wawelnie.
Ponadto jury przyznało wyróżnienia pracom: Mai Świerczewskiej z PSP im. Jana Twardowskiego w Komprachcicach oraz Aleksandrze Tomaszewskiej z PSP w Wawelnie.
Chcielibyśmy także serdecznie podziękować nauczycielom: paniom Elżbiecie Góral, Marcie Szczubiał-Ryczek, Celestynie Kubal, Alicji Chmielewskiej, Anecie Miturze oraz Patrycji Luboch, które pomogły młodym autorom w tym przedsięwzięciu, które zechciały podjąć się roli przewodnika, pomocnika, oparcia.
Chcemy również złożyć serdeczne podziękowania szanownej komisji, która podjęła się trudnej pracy oceniania i która sprawiedliwie wyłoniła dzisiejszych zwycięzców. Dziękujemy paniom: Annie Białoskórskiej, Barbarze Langner oraz Marii Brzozowskiej.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom, opiekunom i jury oraz gorąco zapraszamy do kolejnych edycji naszego konkursu. Mamy nadzieję, że nie była to dla Was jedynie rywalizacja, ale przede wszystkim zabawa i możliwość przelania swoich myśli na papier. Do zobaczenia za rok! Dziękujemy!