Festyn pieczonego ziemniaka

Chociaż do kalendarzowej jesieni pozostało jeszcze kilka dni, nasza szkoła postanowiła urządzić święto na cześć jesiennego warzywa, który został przywieziony do Europy w XVI wieku i stał się jednym z podstawowych składników naszej diety.
Wydawać by się mogło, że ziemniak to warzywo smutne i szare, ale okazało się, że można z niego wyczarować przeróżne rzeczy! Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepyszne placki ziemniaczane i frytki, a dla łasuchów lubiących słodycze były także wypieki domowej roboty. To wszystko miało miejsce 15 września 2018 roku na placu przykościelnym w Polskiej Nowej Wsi.
O godzinie 15:00 rozpoczęliśmy zabawę, a trzeba przyznać, że atrakcji było co niemiara! Wszyscy przybyli mogli wygrać atrakcyjne nagrody, wystarczyło tylko wystartować w konkursie ziemniaczano-jesiennych zagadek, konkursie puszczania baniek mydlanych czy zawodach Strongman. Nie zabrakło także atrakcji sportowych, w których w szranki stanęli uczniowie, rodzice i… nauczyciele! Gra w kółko-krzyżyk połączona z bieganiem na czas okazała się strzałem w dziesiątkę – należało wykazać się nie tylko szybkością, ale także umiejętnością logicznego myślenia.
Oprócz gimnastyki ciała, była także gimnastyka mózgu w postaci językowych potyczek na temat ziemniaka, a nawet test wiedzy o tym szlachetnym warzywie! Trzeba przyznać, że mieszkańcy Polskiej Nowej Wsi wykazali się wielką wiedzą w tym temacie :)
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze święto i zapraszamy już za rok!
Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu imprezy.