Ekscytujący piątek! Walentynki, Dzień Języków Obcych oraz Pierwsza Pomoc

W ostatnim dniu przed feryjnym odpoczynkiem w naszej szkole miało miejsce wiele wydarzeń, zarówno tych rozrywkowych, jak i edukacyjnych.

Samorząd Uczniowski, zgodnie z tradycją, w kończącym się tygodniu przygotował i nadzorował pocztę walentynkową, do której nasi uczniowie mogli wrzucać walentynki dla swoich kolegów, koleżanek, sympatii, a także nauczycieli. Pamiętając, że dzień świętego Walentego przypada dopiero za tydzień i wiedząc, że w tym czasie będziemy daleko od szkoły, postanowiliśmy uczcić walentynki już dziś.
Ale to dopiero początek!

Nasze dwie wspaniałe nauczycielki języków obcych (pani Mirosława Woźniak oraz pani Katarzyna van der Steen) przygotowały wiele ciekawych zagadek z okazji Dnia Języków Obcych. Uczniowie nie tylko mogli poznać różne słówka w języku angielskim czy niemieckim, ale także przekonać się, jak wiele słów polskich pochodzi z innych języków. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom żaden język obcy nie będzie nam już obcy ;)

Intensywny piątek zakończyliśmy bardzo poważnym i istotnym akcentem. Zbliżają się ferie, podczas których należy również dbać o siebie, bezpieczeństwo swoje oraz innych, w związku z tym na apelu przypomniano najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Ponieważ nigdy nie możemy przewidzieć wszystkich wydarzeń, pan Bartłomiej Jasiówka poprowadził dla naszych uczniów szkolenie z pierwszej pomocy, aby każdy uczeń, mały i duży, wiedział, jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej życiu innej osoby oraz w jaki sposób odpowiedzialnie przystąpić do udzielenia pomocy. Mamy nadzieję, że taka forma zajęć, możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na fantomie oraz ciekawa oprawa słowna pana Bartłomieja sprawią, że zawsze będziemy gotowi do udzielenia pierwszej pomocy, choć oczywiście życzymy sobie, aby takich sytuacji w naszym życiu było jak najmniej.

Dziękujemy za tak intensywny dzień przed tak wyczekiwanym ostatnim dzwonkiem, zwiastującym początek ferii!

mgr Patrycja Luboch