Bunlab Team idzie za ciosem! – zobacz film

Kolejny ogromny turniej za nami. Robomaticon 2019, który odbył się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zrzesza twórców robotów z całego kraju. Nasz robot w konkurencji Puckcolect znów zdobył 1 miejsce. W tej konkurencji robot samodzielnie musi pozbierać rozsypane klocki, a następnie odpowiednio posegregować i zawieść do odpowiedniego „garażu”. Robot z miesiąca na miesiąc staje się lepszy, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Natomiast nasze pozostałe roboty wystartowały do kategorii Lego Sumo. To już znana dyscyplina walk robotów i nasze roboty pokazały klasę dostając się do ćwierć finałów jednak musiały uznać wyższość robotów z Politechniki Warszawskiej. Mimo to i tak cieszymy się z osiągniętych wyników. Naszym celem było wyjście z grupy co nasze roboty osiągnęły, jednak nie liczyliśmy na zwycięstwo z powodu braków sprzętowych, obecne roboty są przygotowywane do turniejów o bardziej zaostrzonym regulaminie, co ograniczało nasze konstrukcje. Nasz cel to turniej w Krasiejowie i międzynarodowy turniej w Rybniku Robotictounament 2019, na który przyjeżdżają najsilniejsi z całej europy i nie tylko, a drużyna Bunlab Team należy do czołówki i wszyscy muszą się z tym liczyć!

Na turnieju było pełno atrakcji od firm promujących swoje roboty po chodzące roboty zabawiające publiczność, było super, dodatkowo poznaliśmy nowych znajomych z Białego Stoku których pozdrawiamy i mamy nadzieje, że znów będziemy mogli się zmierzyć i porozmawiać na „nasze tematy”.

Drużynę Bunlab reprezentowali

Łukasz Jurek, Szymon Pietruszka, Oliwer Zyla, Natalia Kowalska, Dawid Labusga, Paulina Pruchnicka, Bartek Bareja, Michał Zając, Łukasz Dec,

Z tego miejsca również dziękuję rodzicom, którzy wzorowo wspierali na turnieju naszych zawodników.

mgr inż. Łukasz Jurek