1 dzień wiosny

21 marca to „Pierwszy Dzień Wiosny”. Również w „korczakowskiej” podstawówce z uśmiechem na twarzy chcieliśmy przywitać tą jakże wyjątkową porę roku.

Dzień zaplanowany był bardzo aktywnie, zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Uczniowie biorąc udział w grach rywalizowali o miano najlepszej klasy w szkole mając w nazwie klasy uprzednio wylosowane nazwy – naturalnie związane z wiosną. Najlepsi okazali się…

… pierwszoklasiści!

Oddziały zbierały punkty za rywalizację w turnieju „Chińskiej Siatkówki”, grając w pozycji siedzącej na niskiej siatce. Punkty można było zdobyć również za układanie zestawów puzzli na czas, wykonanie pracy plastyczno-technicznej „Pani Wiosna” oraz „przerabianki-rymowanki” – czyli uzupełnienie brakujących fragmentów wierszu o tematyce wiosennej.

Przerwa w rywalizacji, przeznaczona na spożycie drugiego śniadania wypełniona została pysznymi, kolorowymi, przede wszystkim wiosennymi kanapkami, w wykonaniu których pomagały uczennice klasy V oraz VI. Składając gratulację za dobre współzawodnictwo i mamy nadzieję dobrą zabawę, zamieszczamy wyniki wiosennych gier:

1 miejsce – klasa I

2 miejsce – klasa VI

3 miejsce – klasa IV

4 miejsce – klasa V

5 miejsce – klasa II