VI Integracyjne Spotkanie Korczakowskie za nami!

26 kwietnia 2018 roku po raz szósty nasza szkoła była organizatorem spotkań korczakowskich.
Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Korczakiada”.
W tym roku wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół podstawowych z miejscowości Wawelno, Prószków, Ochodze, Niemodlin, Komprachcice oraz Polska Nowa Wieś. Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów.

Imprezę otworzyło przemówienie pani dyrektor Zofii Kotońskiej oraz Wójta Gminy Komprachcice p. Leonarda Pietruszki, następnie uczniowie klasy V PSP Polska Nowa Wieś przedstawili „Konferencję prasową z Januszem Korczakiem”, czyli dwujęzyczną krótką formę teatralną. Po przedstawieniu uczestnicy wszystkich szkół zostali „wymieszani” i przydzieleni do grup, w których współpracowali. A pracy było sporo!

Pierwszym etapem zmagań była „Awantura o Korczaka”, czyli konkurs wiedzy o Korczaku. Okazało się, że życie i twórczość Janusza Korczaka nie ma przed naszymi uczniami żadnych tajemnic. Drugim etapem było stworzenie jakiejś formy upamiętnienia Korczaka. W tym celu przygotowaliśmy wszelkiego rodzaju materiały, a dzieci same tworzyły koncepcje i wybierały, co im będzie potrzebne. Trzeba przyznać, że wśród uczestników udało się uchwycić kilka artystycznych dusz. Wszystkie prace okazały się rewelacyjne i szanowne jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale udało wyłonić się zwycięzców.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Opolski.

Opiekunem przygotowań i przebiegu spotkania była nasza polonistka Patrycja Luboch przy pomocy naszej anglistki Iwony Rudy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne, już SIÓDME spotkanie za rok!