Szlachetna paczka

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka.

Akcja trwa od teraz – do środy 4 grudnia !!!!!

Wybraliśmy rodzinę z Otmuchowa, która żyje w bardzo trudnych warunkach socjalnych. OPO-1164-17280

Pani Ewa (65 l.) mieszka wraz z córką Anną (34 l.) w małym mieszkaniu bez ogrzewania. Jedyne źródło ciepła to piec kaflowy umieszczony w kuchni. Łazienka, która na podłodze ma jedynie wylany beton jest całkowicie wyziębiona. Pani Anna choruje na epilepsję. Posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Dochód rodziny stanowi emerytura pani Ewy oraz zasiłek pielęgnacyjny pani Anny w łącznej kwocie 830 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów, dochód na jednego członka rodziny wynosi 249 zł. miesięcznie. Pani Ewie przyznano 20 metrowe mieszkanie socjalne. Zostało one oddane w stanie surowym, rodzinę czeka zatem dużo pracy w urządzeniu lokalu.

Rodzina najbardziej potrzebuje: zestawu garnków, suszarki na ubrania, odkurzacza.

Pozostałe potrzeby :

Żywność trwała: (herbata ,ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej),

Środki czystości: ( płyny, proszki, szampony, szczoteczka do zębów),

Odzież Ewa: czapka zimowa (M) , Anna: bluzki całoroczne( M),

Wyposażenie mieszkania: kołdra, pościel, koc, poduszki, ręczniki, mop, czajnik na kuchenkę gazową, talerze, oraz 2 worki węgla.

Szczególne upominki : Ewa: Biovital, Anna: bluza sportowa.

Od środy 20.11.2019 do środy 04.12.2019 r. trwa zbiórka.
Potrzebne rzeczy można przynosić do szkoły, jeśli któryś z rodziców posiada nowe sprzęty (odkurzacz, garnki lub suszarkę na pranie) i chciałby się nimi podzielić ale nie jest w stanie ich dostarczyć – szkoła zapewni odbiór. Rusza także zbiórka pieniędzy; zabezpieczona puszka znajduje się w sekretariacie szkoły. Przekazane środki finansowe zostaną podsumowane 04.12.2019 r, wówczas komisja podejmie decyzję o ich przeznaczeniu. Spakowane paczki dla „Naszej rodziny” zostaną odwiezione do magazynu Szlachetnej Paczki w Otmuchowie w trakcie weekendu 7-8 grudnia. Osobą odpowiedzialną za zbiórkę i przekazanie paczek rodzinie, jak co roku jest pedagog szkolny
( kontakt tel. 774646215)

Pytania , pomysły i wszelkie podpowiedzi mile widziane.