Szlachetna paczka

Opis rodziny
Pani Iwona (31 l.) mieszka wraz z córkami Julią (9 l.) i Vanessą (7 l.) oraz wujkiem Edwardem (65 l.), który wychowywał Panią Iwonę od dzieciństwa. Pan Edward z niecierpliwością wyczekuje dnia, w którym otrzyma swoją emeryturę. Póki co, rodzina żyje ze świadczeń, które otrzymuje Pani Iwona na dzieci. W zeszłym roku pracowała co prawda jako stażystka na rzecz gminnej zieleni, lecz to miejsce nie zagwarantowało jej stałego zatrudnienia. Obecnie trudno jest Pani Iwonie znaleźć pracę ze względu na konieczność sprawowania opieki nad małoletnimi córkami. Po opłaceniu należnych zobowiązań rodzinie zostaje na życie niespełna 300 zł na osobę.
Piękno rodziny
Pani Iwona dzielnie stawia czoła trudnej rzeczywistości. Aktywnie poszukuje pracy i choć brak mobilności oraz dyspozycyjności w bardzo dużym stopniu ją wykluczają, Pani Iwona nie poddaje się. Najważniejsze jest dla niej dobro córek, by były zdrowe oraz zadbane. Po szkole czas spędzają razem – począwszy od odrabiania lekcji poprzez wspólne zabawy i wieczorne wygłupy przed pójściem spać. Julia uwielbia bawić się w salon piękności absorbując przy tym bardzo mocno swoją młodszą siostrę.
NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
OPAŁ – 2 tony węgla zapewnią rodzinie ciepłą zimę
SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Iwona – perfumy – delikatny zapach, Vanessa – kolorowanki, Julia- lakiery do paznokci
PODSTAWOWE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE:
Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem
POZOSTAŁE PRODUKTY:
mleko w kartonie, kakao, soki owocowe, kisiel, budyń, galaretka, fasola/groch- nie w puszkach.
POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny
czyszczące, Szampon
ODZIEŻ, OBUWIE:
 spodnie, legginsy: przejściowe, rozmiar 128 (Vanessa , sylwetka: bardzo szczupła )
INNE:
przybory szkolne uzupełniane na bieżąco
JAKIEGO WYPOSAŻENIA MIESZKANIA POTRZEBUJE RODZINA:
Koc, Pościel (poszwy, prześcieradła)

SZLACHETNA PACZKA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II

Szanowni rodzice zwracamy się do Was z prośbą o zaangażowanie w naszą akcję i pomoc dla naszych podopiecznych w zebraniu darów niezbędnych do codziennej egzystencji samotnej matki i dwójki jej dzieci. Wraz z paczką trafi do rodziny nie tylko wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzkie serca. Zgłosiliśmy się do pomocy dla jednej z rodzin z województwa opolskiego w ramach akcji Szlachetna Paczka. Poniżej znajdują się wszelkie informacje na temat wybranej rodziny oraz sposoby pomocy. W kwestii opału prosimy o wpłatę pieniężną. Liczymy na państwa pomoc i okazane serce, rodzina ucieszy się ze wszystkich podarowanych rzeczy.

Wszelkich informacji udziela pedagog szkolny: Joanna Grzesiak

DZIĘKUJEMY!