Podziękowania na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”
Vernon Howard

Ten rok szkolny na pewno należał do wyjątkowych i był inny niż wszystkie. Oprócz tradycyjnych form nauczania musieliśmy się zmierzyć z nowoczesną technologią i nauczaniem na odległość. To był czas, w którym oprócz dobrych ocen martwiliśmy się także o nasze zdrowie. Na szczęście udało nam się dobrnąć do końca i z tej okazji chcielibyśmy skierować kilka słów do naszych uczniów i rodziców.

Drodzy Uczniowie!
Rok szkolny 2019/2020 właśnie dobiega końca. Za kilka dni otrzymacie świadectwa z Waszymi wynikami. Każdemu już dziś gratulujemy, bo niezależnie od ocen, każdy z Was w tym roku nauczył się czegoś nowego, doświadczył czegoś innego niż dotychczas.
To był rok, który zaczął się tak jak wszystkie inne, ale kończy się wyjątkowo. Przez ostatnie miesiące nauczanie i uczenie się przeniosło się w inny wymiar, do świata wirtualnego. To był chyba najtrudniejszy sprawdzian w tym roku szkolnym, bo w bardzo krótkim czasie musieliście się przystosować do nowych warunków. Ale udało Wam się i nauczanie zdalne nie ma już przed Wami tajemnic! Dlatego tym bardziej jesteśmy z Was dumni, że pomimo trudności i przeciwności losu, nie zapomnieliście o swoich szkolnych obowiązkach i poradziliście sobie śpiewająco!
Jednak rok szkolny to nie tylko zdalne nauczanie, ale wszystko to, co spotkało Was i nas w ciągu tych 10 miesięcy. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w życie szkoły i klas, za to, że aktywnie uczestniczyliście w szkolnych uroczystościach i spotkaniach. Gratulujemy Wam wszystkich wyników, które uzyskaliście w tym czasie zarówno w nauce, jak i sporcie czy sztuce. Cieszymy się, że pośród Was mamy talenty naukowe, wybitnych sportowców czy kreatywnych artystów. To pokazuje, że choć każdy z nas jest inny, wciąż tworzymy jeden, wyjątkowy zespół.

Szanowni Rodzice!
To także dla Was był wyjątkowy rok szkolny. Chcemy Wam serdecznie podziękować za wsparcie i wyrozumiałość, za to, że również dzięki Wam nasi uczniowie tak sprawnie odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Ale dziękujemy także za współpracę w całym roku szkolnym: za wszelką pomoc przy wydarzeniach i uroczystościach szkolnych, za dzielenie się Waszymi doświadczeniami, za to, że doskonale rozumiecie Państwo, że szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice i do jej pełnego funkcjonowania potrzebna jest nasza współpraca.

Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom życzymy słonecznych wakacji. Aby ten czas był okazją do kolekcjonowania wspomnień, odkrywania świata (i tego nieopodal, i tego trochę dalej), aby każdy z nas mógł odetchnąć głęboką piersią i na chwilę zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Życzymy Wam również bezpiecznego wypoczynku, niezależnie od form spędzania wolnego czasu dbajcie o siebie i swoich bliskich. A na koniec życzymy Wam uśmiechu i słońca oraz naładowania baterii na nowy rok szkolny 2020/2021!

Do zobaczenia we wrześniu! :)

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
PSP im. Janusza Korczaka
w Polskiej Nowej Wsi

Kliknij tutaj i zobacz niespodziankę!