Podręczniki a koronawirus – pracujemy zdalnie!

Szanowni Państwo,

w związku z trudną sytuacją jaka nas spotkała, jesteśmy zmuszeni zmienić sposób pracy. Zarówno Państwo, jak i ja, większość czasu spędzamy w domu, by chronić siebie i bliskich. Niemniej, rok szkolny gna na przód. W bliskiej perspektywie mamy święta. W maju i czerwcu są tzw. długie weekendy… Czasu, wbrew pozorom, może być mało. Uczniowie muszą zrealizować program, co jest zadaniem spoczywającym na Was, a ja muszę dotrzeć do Państwa z aktualnymi propozycjami dotyczącymi kart pracy i podręczników na nowy rok szkolny. Jeżeli jednak szybko zadziałamy, to nie trzeba będzie się martwić o książki i o ich wybór na przyszły rok. Teraz jest dobry moment, żeby się nad tym zastanowić!

W związku z tym proponuję, abyśmy pozostawali w kontakcie za pośrednictwem następujących kanałów: telefon, sms, Whatsapp, Messenger oraz Facebook. Podaję linka do grupy Klub Dobrego Podręcznika na Facebooku, którą utworzyłem już jakiś czas temu:

Grupa jest zamknięta, a to oznacza, że nikt z osób postronnych, czy też przypadkowych, nie ma możliwości do niej zaglądać ani uczestniczyć w jej funkcjonowaniu. Na łamach tejże grupy, staram się prezentować najnowsze propozycje wydawnictwa MAC, a także zamieszczać różne bieżące informacje związane z oświatą. Obecnie grupa liczy ok. 80 nauczycieli. Kto jeszcze do niej nie należy, zapraszam do udziału.

Niebawem zacznę Państwu udostępniać online karty pracy dla przedszkoli oraz podręczniki dla szkoły podstawowej. Będzie można w spokoju, zapoznać się z tymi propozycjami. Myślę, że to znacząco ułatwi podjęcie decyzji, co do wyboru podręczników na przyszły rok szkolny.

Życzę zdrowia i pozdrawiam serdecznie,

Bartosz Rokosz

KONSULTANT OŚWIATOWY