Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dokładnie 100 lat temu po 123 latach wysiłków, zmagań, walki Polaków, dzięki niegasnącej nadziei na odzyskanie wolności oraz poprzez przelaną krew i poświęcenie setek tysięcy żyć zwykłych ludzi – bohaterów narodowych, Polska powróciła na mapę świata jako wolne i suwerenne państwo.
Dziś wspominaliśmy nie tylko wielkie postaci tamtych zmagań, ale przede wszystkim los zwykłych ludzi, którzy musieli stanąć do walki o to, czego dziś tak często nie doceniamy, o to, co dziś wydaje się nam czymś naturalnym i normalnym – o wolność. Wolność ojczyzny, wolność narodu, ale także własną wolność. Chcieliśmy uczcić pamięć bohaterów tamtych czasów, dlatego też pod przewodnictwem pani mgr Iwony Rudy oraz mgr Patrycji Luboch przygotowaliśmy film, w którym połączone zostały teatr cieni w wykonaniu klasy VI oraz wstawki muzyczne nawiązujące do tamtych dni. Uczniowie mieli okazję na refleksję dotyczącą Polski, miłości do ojczyzny i wolności. Hasłem przewodnim uroczystości był znany fragment piosenki „Wolność – kocham i rozumiem”. 
Mamy nadzieję, że od dziś uważniej będziemy się przyglądać naszej wolności, pamiętać, czym została ona okupiona oraz szanować ją zarówno w kontekście prywatnym, jak i przede wszystkim państwowym.
Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu w całości, następnie głos zabrała pani Dyrektor, a finałem akademii był film, który zamieszczamy na naszej stronie. Nie ukrywamy, że kilka łez wzruszenia ukazało się dziś w naszych oczach.
Szczególne podziękowania dla uczniów klasy V, VI oraz VIII za pomoc w realizacji i organizacji uroczystości.